Zayıflama

AKUPUNKTUR’LA ZAYIFLAMANIN ŞARTLARI VAR…

Akupunktur tedavisinin artık ülkemizde de anlaşılmaya başladığı görülüyor.90 hastalıkta inanılmaz şifa getiren bu metotla zayıflama tedavisi de yapılır. Bu uygulamanın son zamanlarda yanlışlıklarla dolu olduğunu gözlemlemeye başladık.

Akupunktur bir muayyen hastalık tedavisi değil “denge düzeltme” tedavisidir. Bu sebeple astım hastalığında, migrende iyi geldiği gibi sigarayı unutturan bioregüler bir metottur.

Kilo vermedeki başarısı iştahı kapatarak rejime yardımcı olması şeklinde kullanılıyor.

Akupunkturun iştahı kesmek yerine doğru kullanımı şöyle olmalıdır. Evvela şunu kabul etmek gerekir ki kilosu olan hastanın bu haline sebep olan bir hastalığı vardır.

Fazla kiloya sebep olan hastalıklar; şekerin yüksek olduğu şeker hastaları, şekerin düşük olduğu reaktif hipoglisemi veya insülin rezistansı hastaları, hipofiz bezinin dengesiz çalıştığı hipo, hiper veya ötiroid halleri, hormonların bozuk çalışmaları, mide barsak hastalıkları, kan dengesinin uyumsuzluğu gibi durumlar yanında iştah merkezi “Apistat” ın yanlış çalışması gibi durumları sayabiliriz.

Bunlar ne perhizlerle ne de iştah kesmelerle düzelmezler. Ancak araştırılıp bulunacak hastalığın tedavisi sonucunda düzelebilirler.Hastalığı düzelen insan bir daha almamak üzere kilosunu verir.

O halde akupunkturla kilo verme tedavisi yerine, kiloyu yapan hastalığın akupunkturla tedavisi yapılmalı ve kilolardan kurtulmanın gerçek yolu bulunulmalıdır.Yüzlerce perhiz listesinin bir işe yaramadığı her gün yeni bir fikir ortaya atılması karmaşası da böylece son bulacaktır.