Myopati _-Kas Erimesi vakalarında Akupunktur desteği ile yaşam kalitesi yükseltiliyor-

KAS ERİMESİ
MYOPATİ
D.M.P

1980 SENESİNDE Akupunkturla kas hastalıklarının tedavisinde gördüğümüz sevindirici başarılar üzerine bize müracaat eden KAS ERİMESİ hastalarında neden Akupunktur kullanılmasın fikrine kapıldık.
Klasik kitaplarda ve kongre tebliğlerinde hiçbir bilgiye rastlamadık.
Akupunktur bir Ying ve Yang denge tedavisi olduğuna göre hastalık ayrımı yapmadan bütün bozuk olan dengelerde kullanılmalı değimliydi.Nitekim son defa dünya sağlık örgütü indikasyon listesini kaldırmış bulunuyor.
Bu fikirlerle başvuran hastalarımda ısrarları ile nokta araştırmasına gittik.Çin nabzıyla meridyen tespitleri yaptık Ryodoraku araştırmaları ile noktaları bulduk ve tedaviye başladık.

Hastaların hepsi üniversitelerin nevroloji bölümlerinde tamamen ümitlerini yitirmiş ve tekerlekli sandalye fikrine bağlanmış gençlerdi.Batı tıbbı metotlarıyla teşhisleri bile çok zor yapılıyor,daha çok klinik gözlemlere ilave olarak elektromyogrfi,kanda ve idrarda creatinin dengeleri ve biopsiyle teşhis konuluyor ve sonuçta tedavisi yok deniliyordu.
İlk tedavilerimizde almaya başladığımız neticeler hem bizi hem de hastaları heyecanlandırmış ve büyük ümitlere doğru yol göstermiştir.

Merdiven çıkabilen hastalarda büyük iyileşmeler olmakta,hastalığın kötüye gidişi durmakta idi.Merdiven çıkamayanlarda ise sadece kötüye gidişte bir durma gözlenmiştir. Facio,scapula,humoral tipteki 2 genç hanımın birisi 1. seans sonunda gözünü kapamaya başladı.Bir diğeri 2. seans sonunda ıslık çalar gibi ağzını büzmeyi başardı.
6 ayın sonunda 17 hastada aldığımız neticeler artık iyileşmelerin geri dönmediğini ve daha da iyiye gittiğini göstererek güvenimizi artırdı.

Şöyle düşünmeye devam ediyorduk madem ki Yin ve Yang dengesi düzelerek Astım %96 iyi oluyor,Migren%90 a yakın iyi oluyor ohalde her hastalıkta noktanın iyi bulunması,iyi uyarılması yoluyla iyileşme gerçekleşecektir.
İlk 4 senenin sonunda 25 bulguyu Stokholm ve Kophenag kongresine sunduk.Şeref madalyasını hak etmiştik.Kongrede Japonya ve İngilterede dergilerde olayı sunarken ‘Dünyada ilk defa ‘diyerek tebliğ ettik.Buna negatif hiçbir yanıt gelmedi.
8. sene sonunda 42 vakayı İspanya Duseldorf,Amerika kongrelerine sunduk.İyileşme oranımız %55 gibi sevinilecek boyutlara ulaşmıştı.

Şimdi 25. seneye girerken hiçbiri kötüleşmeye yönelmemiş 110 hastamız mevcuttur.Klasik bilgilerin 11 senede sonlanacağını bildirdiği bu insanlardan hemen hepsi faal haldedirler.İlk okuldan beri takip ettiğmiz ve şimdi hem üniversiteyi bitirip hemde öğretim görevi kadrosuna giren kızımız üniversiteyi bitirip işini yapan kızımız ;bizden gizli evlenip gerektiği sağlam bir çocuk doğurup onu büyüterek bize getiren kızımızın bizdeki süreleri 20 seneyi geçmiş bulunuyor.

Myopati hastalığının tanımını ve 25 tip D.M.P nin isimlerini sıralayacağız.